הצטרפו אלינו!
עדכונים היישר למייל

הכניסו כתובת דואר

קישורים
Watch videos at Vodpod and more of my videos
Video Production Blogs - BlogCatalog Blog Directory

לא לפחד. לא להסתיר. לחשוף

נסו לדמיין את השתלשלותם הטרגית של אירועי המשט באופן הבא. זה לא קל, זה נראה מופרך, אבל זה בהחלט יכול היה להתנהל גם באופן הבא:
ספינת חיל הים, מובילה בשידור חי כמובן, באור יום, קבוצת חילות מחיל הים. הן לבושות במדי אלף. אוחזות בזרי פרחים ושטות למפגש של שלום אמיתי, עם פעילי השלום שעל המרמרה. דיווחים שוטפים מעבירים את המסע הימי, עד למפגש עם המרמרה ושאר הספינות שלקחו חלק במשט.
בשלב זה תתווסף מוזיקה נגיד  "ALL YOU NEED IS LOVE" של החיפושיות, החיילות מסמנות לספינות לעצור, ויורדות בשידור חי, לא לשכוח, לפגוש את פעילי השלום שעושים את דרכם לעזה. העולם עוקב אחר המתרחש בדריכות. נשאלת השאלה איזה תרחיש ניתן לצייר במקרה שכזה? האם תרחיש שבו החיילות שיורדות אל המרמרה, בל נשכח בשידור חי, מתקבלות בלומים, סכינים ומהלומות? או האם הן מתקבלות בדריכות שקטה, תוך כדי הפנמה של כל מי שנמצא בספינה, שעיני כל העולם נשואות ברגעים אלו בדריכות ובצפייה למה שעומד להתרחש…
החילות מביאות זרי פרחים, אולי גם שוקולדים וקרם הגנה נגד שמש, ומבקשות מפעילי השלום לציית להוראות הצבא הישראלי, ולשנות מסלול לכיוון אשדוד.
האם התרחיש הזה הוא תרחיש אפשרי? מה אתם חושבים?:
אני חושבת שהאינטרנט הביא לעולם התקשורת משהו שמעולם לא היה בו. הוא הביא יכולת לביים תרחישים מניפולטיביים ולתעד אותם באופן מוטה.
אני לא חושבת שמשרד החוץ, או מי שאמון על ההסברה הישראלית, מבין זאת,  שכן אם מבין, כיצד ניתן לתאר את הטעויות הגורפות שנעשו בסיקור המשט וביציאה לתקשורת הבינלאומית ולדעת הקהל באינטרנט באיחור כה גדול.
הפלסטינים הבינו את זה כבר מזמן. אין תקרית, קונפליקט, או פעולה צבאית שלא מלווה במצלמות וידאו שממהרות להעלות לרשת ילדים זבי דם, נשים בוכות ובעיקר כאוס. הם אולי חלשים מאיתנו, אבל חזקים הרבה יותר בהבנת מה שנקרא לו פה "בעיני המתבונן".

בידי צה"ל היו תמונות וצילומים מתקרית המרמרה שאם היו מתפרסמים מיד, היו אולי תורמים לאהדה בין תושבי העולם השטוח. חיילים משתלשלים בחבלים אל תוך המון מתפרע, סופגים מכות רצח, הם אולי לא מראות שתורמים גאווה לאגו הישראלי המפותח, אבל הם בהחלט יכולים לאזן את התמונה.
האינטרנט יכול לשמש כלי תקשורתי אדיר, ראו מה קרה לקליפ הסטירי של לאטמה, מליוני צפיות בתוך ימים, תגובות, דיונים, תקשורת…
אני מזמינה את מי שאחראים על הדימוי הישראלי ועל עיצוב דעת הקהל העולמית, לעשות שימוש יצירתי  בווידאו באינטרנט, לא לפחד, לא להסתיר, לחשוף, רצוי בזמן אמת, התרחשויות שמראש עשויות להיות שנויות במחלוקת, לחשוב ולתכנן היטב מה רוצים להראות ואיך עושים זאת. הפלסטינים למדו זאת כבר מזמן, לנו יש עוד דרך ארוכה לפנינו, חפשו קיצורי דרך ועשו זאת במהירות האפשרית. הקליקו כבר אמרתי?

הוסף תגובה !